Thursday, February 09, 2006

Кој?
Вечерва пред дуелот Далас - Мајами ќе бидат прогласени резервите за Ол-Старот следниот викенд. Како и увек, знам дека тренерите нешто ќе укакааат и у Хјустон ќе игра некој на кој таму не му е место. Еве кој ќе веројатно ќе биде избран вечер...ваљда.
EAST
Шид Ми текнуе на времето кога на Ол-Стар се појави Хорас Грент, или па Клиф Робинсон. Баш според истите принципи според кои тие двајца беа избрани, сезонава најверојатно ќе биде Рашид Волас, кој да нема забуна, се уште ми е еден од најомилените играчи у лига, иако у Детроит има сасвим поинаква улога од таа у Блејзерси. Но, колку и да ми е по ќејф Шид, признавам дека за него не треба да има место у Хјустон. Плус, Рашид е познат по тоа што ич не го боли за Ол-Стар и што на тој период гледа како на једина шанса да има малце слободно време за семејството. Ептен ќе му го накрши Штерн ако го викне како замена за Џермејн. Очекуем да се повлече ако го изберат:). Ја без да трепнам би го избрал Двајт Хауард. Чонси, РИП, Бен Волас За првите двајца нема муабет. Тотално заслужено. За третиот и тоа колку има муабет, али јадниот Исток е толку тенок на центар, што има место и за еден цреп од типот на Бен. Барем малку да беше бољи сезонава Ззззззззззз, ќе можев да кажам дека он треба да игра, ама вака, Бен останува. Пол Пирс Бостон се за нигде сезонава, ама Пол игра уште една одлична индивидуална сезона и 5, Ол-Стар по ред нема да му избега. Крис Бош Најголема грешка ќе биде ако го нема Бош у Хјустон. Како што немаат високи играчи на Исток, Бош мора да игра, кој е бољи од него за на четворка, Вебер? Што ако Торонто се труби, и Хјустон не ги бива за ... па Јао и Трејси пак ќе играат. Винс Винс ќе игра, иако у последниве месец дена не игра баш најбоље, тоа што го направи пред тоа му е доволен кредит кај тренерите. Мада е познат како играч кој не дава секогаш се од себе, а искрено, увек би избрал играч кој секој меч гине на теренот, отколку некој кој игра кога ќе му прдне. За осми, т.е. седми го зимам Аринас овер Ред. Едноставно има нешто у него. Ај, ваљда Штерн кога ќе каже кого он бира на местото на повредениот Џермејн нема да ја оплеска. Мада чичко Штерн е познат по неговите издржани одлуки у вакви ситуации. Нема да ги гледаме: Принс, Џејмисон, Вебер, Кид, Ззззззз и некој од погоре наведените. Принс би бил премногу лижење гз на Пистонси, Џејмисон за разлика од сезонава е труба, Крис игра една од подобрите години у последно време, а на Зззззз добро ќе му дојде еден слободен викенд, да си се изнаспие човекот, додека Кид по сигурната селекција задњиве години, сезонава заслужи одмор.
WEST
Е, на Запад е правиот хаос, зашто освен крила тие немаат асални играчи на ниту една друга позиција. Баш заради тоа, ја без да му ја мислам за позиција ќе ги изберам резервите, од кои скоро сите се крила. Дирк, Мерион и Бренд се но брејнери. Мавси, Санси и Клиперси (да, Клиперси)газат, а нивни МВП-а досега се Шон, Елтон и Новицки. Дирк мислам дека без проблеми ќе биде изгласан, исто како и Метрикс, али не сум толку сигурен за Елтон. Ипак, мислам дека за малку ќе помине некој. Мело Тој некој веројатно ќе биде Кармело, што ќе биде жива срамота, зашто баш ради него Нагетси се одржуваат у живот сезонава. Ја го зиам Мело ин а секнд. Тони Паркер Мора да има резервне плеј, а на Запад нема бољи за таа улога после Нешти од Тони Лонгориа. Спарси се со Далас најбољи на Запад, така да нема муабет против Тончи. Гарнет Кеј-Џи ја има една од најслабите сезони после подолго време, али тешко е да се замисли тренерите да не го изгласаат. Кемби или Гасолaмабад Пау не е центар, а на Запад му фали резервен центар. (Не дека имаат стартен центар). Кемби игра одлична сезона али повредите малце го закочија у јануари. пау е еден од најзаслужните за одличната сезона на Мемфис, али он не едушата на тој тим, кој мислам дека ќе паѓа како што ќе изминува сезоната. Знам дека можеби нема да ги изберат и двајцата, али ја гласам за Маркус. Ако го изгласаат Гасоламабад, онда мора да е до брадата. Ален или Ричардсон Мора да има и двојка, мада не би земал ни еден од овие двајца. Вака, боље Реј него ЏејРич, иако Вориорси имаат боља сезона од Сиетл. Ипак Ален има дугачок Ол-Стар стаж, а и не ми се веруе дека Штерн би го викнал у Хјустон само за да шутира тројки у сабота. Нема да ги гледаме: Крис Пол, Ману, Берон и некој од овие горе. Штета што у овој тим нема да има место за Пол. Права штета. Тоа не се однесува и на Ману и Берон.

7 Comments:

Blogger beto # 6 said...

Абе ја мислам дека Аренас мора да игра, барем ако не влезе у резерви, баш он да биде избран за замена на Џермејн.Стварно е штета што Пол нема да игра, а и доколку би имало место за уште еден плеј, тоа сигурно ќе биде Кид пред Пол.Али догодина не му бега...
У запад, искрено би ги ставил и Кемби и Брадата пред Кеј-Џи кој игра катастрофа.Поише на утакмица дава Бенкс од него...

Значи прогнозирам:

Победа на ИСТОКОТ
Игуадала шампион у куцање
Чонси у тројки
Пол у СКИЛЗЗ

2/09/2006 09:10:00 pm  
Blogger марче said...

прогноза:
3ки: дирк.
куцање: џош смит.
скилс: неши.
тепаат дебитантите, емвипи или крис пол или нејт робинсон.
тепа запад, ко-емвипи дирк и неш!
... утре ќе биде доумерено облачно ... :))

2/09/2006 10:40:00 pm  
Blogger марче said...

палам свеќа у црква шид да игра на олстар

2/09/2006 10:43:00 pm  
Blogger kole said...

ja najiskreno ne mozam da gi zamislam ni dankan,ni jao ako go izberat use gasol,si eba majkata. za vakvo shou se potrebni atraktivni igraci,sto ke igraat ubao za oko.so ima atraktivno tim,jao i pau????gi postuem kao igraci,ali oni nemaat neso u sebe so bi bilo interesno na olstarot. mislam deka kej-gi bez problem bi trebalo da vleze,isto kao i vins na istok.a koa vise site tipuete,aj i ja da go kazam mojot tip.trojki-alen,kucanje-warick,skils-nes,istok tepa-lebron mvp.pozdrav kb8.blog.com.mk

2/09/2006 11:16:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Значи ова ми е целосниот тикет за ОлСтарот:

1.Рукис челинџ---Победа на Рукис(мвп Крис Пол или Ченинг Фрај)
2.Куцања(Игуана)
3.Скилз(Пол)
4.тројки(Билапс)
5.Главниот ол стар(победа на исток МВП ВИНС КАРТЕР :)))Не се шалам, мвп Вејд)

2/09/2006 11:55:00 pm  
Blogger Shepard said...

тапа ќе биде овој олстар. а дресовите се уште потапа.

2/10/2006 12:35:00 am  
Anonymous flight 75 said...

Pobeda na Zapad (MVP McGrady)
Pobeda na Rookies (MVP Paul)
Kucanje: Josh Smith (mnogu pogolema konkurencija od lani, ali pak e najdobar)
Trojki: Ray Allen 22
Skills: Chris Paul

2/10/2006 02:00:00 pm  

Post a Comment

<< Home