Thursday, January 26, 2006

Бидна
Бидна, Рон е у Сакто, Пеџа у Инди. Сеа сите можеме да си продужиме со животите. Кој добива повише со овој дил стварно не знам, се зависи од коа дали ќе ја исчисти Рон главата од бубачки или не. Ако успее да се среди, Кингси ќе тријат раце што го добија, но ако па збудали, тешко нив. Ипак, мислам дека типот ќе се среди и ќе ги направи конкуренти за задњите плеј-оф места на Запад. Се знае добро со Бред Милер, со кој играа и у Инди и Булси. Само не ми е јасно како ќе се уклопи со Бонзи. Што се однесуе до Пеџа, Кингси, како што слушнав од некои пријатели од преку барата, мораа да го трампаат од две причини: - Тој играше слабо сезонава, до толку слабо што у Сакто мислеа дека истиот придонес можат да го добијат и од рукито Франциско Гарсија - Пеџа ова лето ќе станеше слободен играч и Кингси сметаа дека барем еден тим (Чикаго) ќе му понудеше дебел договор. Со цел да не го изгубат летово без да добијат ништо, тие го добиај она што го бараа. Во Индијана планираат да го користат исто како што правеа со Реџи, ќе му прават блокови и ќе играат акции за тој да се отвори за шут. Звучи како одлична ситуација за него. Според задњиве вести, Пеџа ќе мора одма да даде се од себе за Инди не испадне од борбата за плеј-оф место. Џермејн пак се повреди и нема да игра најмалку у следниве осум недели. Е тоа тие е баксуз. - Неделава сртенав два нови македонски НБА блога, поточно, Лејкерс блогови. Дами и господа, ви ги претставувам Lakersfans и Lakers. Плус, блесавиот блог посвете на Рашид Волас.

6 Comments:

Blogger Shepard said...

осеќам дека многу од патриотите шо навиваа за сакто одеднаш ќе почнат за инди да бидат..

1/27/2006 02:05:00 am  
Blogger Lakerfan8 said...

Фала за претставувањето, КАРАКАШ за блогот на Лејкерс фановитеееее...8)
БАЈ ТХЕ ВЕЈ го видов натпреварот во кој Коби постигна 81 поени...НО ЦОМЕНТ!!!

1/27/2006 02:39:00 am  
Blogger Karakash said...

nema na sto...i ja go gleav be, istiot den.

1/27/2006 10:04:00 am  
Anonymous bodan said...

Pa sea ja da nenavijam za indijana posto dosol pedja???

1/27/2006 02:23:00 pm  
Blogger марче said...

pomodarstvo :))

1/27/2006 04:36:00 pm  
Blogger kole said...

dajte be nekako utakmicata.neka kaze nekoj,neka pise na http://kb8.blog.com.mk

1/27/2006 04:49:00 pm  

Post a Comment

<< Home