Thursday, January 12, 2006

Трета среќа
Вечер играат Детроит - Сан Антонио, али НБА медиумите пак ќе се сконцентрираат кон дуелот на два тима кои се далеку од екипите кои го играа задњето финале. Нема везе, на сите кои малце се разбираат у кошарка им е јасно кое е дербито вечерва. Така, и ние ќе се прикључиме кон остатокот од НБА медиумите и ќе го најавиме дуелот на Лејкерси и Кавси, али не поради очигледната причина, туку поради онаа која можеби и не ви е толку позната: Коби досега не дочекал до крај ниту еден дуел со Леброн и Кавси у Ел-Еј, поточно, не одиграл повеќе од една четвртина против Кливленд дома. Тој се повреди на задњите две гостувања на Кавси у Холивуд, така да ќе биде интересно да видиме дали вечерва ќе му биде трета среќа. Доколку му успее и не му нагази на стапалото на Њубл пак, ќе го имаме задоволството за прв пут у Стејплс да гледаме цел дуел меѓу Брон и Коби. Едвај чекам.

8 Comments:

Blogger марче said...

сан антонио - детроит ... кец у кец
феникс - сан франциско ... кец со 8 разлика за нула
елеј - кливленд ... кец (ако коби не се повреди у прва четвртина)

1/13/2006 12:09:00 am  
Blogger Shepard said...

дај снимај бе.. :(((((

ААААаааааааАААААААаааааАААА

нема кај да се глеа :(

1/13/2006 01:18:00 am  
Anonymous Anonymous said...

Ја сум Лакерфан8 али го заборавив пассот али нема везе...Коби е незадржлив веке 5 средби така да Лејкерс ке тепаат( ако Коби остане жив и здрав) 8)

1/13/2006 01:49:00 am  
Anonymous Liverpoolfan said...

SAN ANTONIO mi izgubi :(( dadoa samo 68 kosa. Ovie Detroit se stvarno Zverovi. Ce bide mnoguuu interesna ova sezona .....

1/13/2006 05:19:00 am  
Blogger марче said...

nisto slabo kobi... samo 27 kosha :)))

1/13/2006 08:09:00 am  
Blogger Ико said...

Победија Ел-Еј!!! Јессс!

1/13/2006 11:08:00 am  
Blogger Karakash said...

A be, tepase Detroit. Toa bese bitnoto.

1/13/2006 01:16:00 pm  
Blogger Ико said...

За кого-како :) мене побитни ми се Ел-Еј :)

1/13/2006 06:32:00 pm  

Post a Comment

<< Home