Sunday, January 08, 2006

Коби (енд Каш) страјк бек
- Откако буквално го удри Мајк Милер у врат и за тоа заслужено лапна суспензија од две средби, Коби го возврати ударот, пунејќи го кошот на Сиксерси со 48, па онда само една вечер покасно тој на комшиите Клиперси со чиста 50-ка. Ако за да игра така му треба мотивација од суспензија на понекој меч, мислам дека Лејкерси нема да имаат ништо против ако на неколку утакмици добива понекоја казна. Најважно од се, Лејкерси ги добија и двете средби. - Феникс дефинитивно е тимот кој за мене е најголемото изненадување досега. Ич не мислев дека без Кју и Џо и повредениот Амаре ќе имаат шанси да се борат за врвот на Западот. Али, плескањето на Мајами и Сан Антони викендов покажа дека Стиви Неш лани заслужено беше МВП, а и дека Мајк брката ДАнтони заслужено си беше коуч оф д јир. Исто така, не смее да за забраве ни човекот со веројатно најружниот шут у лига, Шон Мерион, кој игра и за него и за Амаре. Ја сум првиот кој признава дека немал нешто почит кон Метрикс, али по она како игра сезонава...капа доле, мајсторе. - У сенка на Вејд и Леброн, двата ѕвера од неговата генерација, остана Кармело Ентони, кој е единствената причина поради која Нагетси и покрај едно чудо повреди кои ги сотреа, се уште имаат шанси за прво место у дивизија. Сеа, тоа зборува за нив исто колку што зборува за нивната дивизија. - Ај, ќе го кажам и ова...Глп...дуелот меѓу Лејкерси и Клиперси, кој ќе се одигра у последниот НБА месец ќе има плеј-оф значење. - Мемфис е уште една екипа која не добива доволно почит (или мастило, како што би рекле у Америка), од страна на медиумите. Сеа кога го изгубија Дејмон веројатно ќе имаат пад у игра, али не сумњам дека Мајк Фратело ќе успее да ги однесе у плеј-оф. Брадата изгледа го разбуд мажот у Пау Ал Гасоламабад, кој конечно стана лидерот кој го бараа у градот на Елвис, а ветераните кои ги донесоа летово одлично си вршат работа. Кога ќе размислам боље, тие не ни изгубија нешто посебно пред да почне сезоната, Џејсон Вилијамс и онака не се уклапаше у системот на Фратело, Поузи беше жртвата да се откачат од Вилијамс и да го лапнат Еди Џонс, додека за Стро нема потреба од муабет. Веќе имаат негова копија на клупа у Хаким Ворик. Плус, резервите Данте Џонс и Буркс не добиваат доволно риспект. Само да не им се повреди и Боби Џексон. - Иако изгуби од Јута, и тоа по втор пут сезонава, уште мислам дека Детроит ја има најдобрата екипа у лига. Ги гледав минатата недела со Сиетл, а и претходно ги гледав едно пет-шест пути и слободно можам да кажам дека ако продужат вака, 65 победи не треба да зачудат, исто како и камбек на НБА тронот. - Мислејќи на темата - Пистонс, ми падна на памет сиот муабет околу рибилдинг на тимови, односно градење тим од нула, посебно правење на тоа преку драфт. И освен можеби Спарси, ни една НБА екипа која се борела за титулата у последниве 5-10 години не изградила тим преку драфтување играчи. Данкан, Паркер и Ману се исклучок, Погледнете ги само другите тимови, како Феникс, Детроит, Индијана или Мајами. Освен Вејд у Хит и Амаре и Шон у Феникс, не ми текнуе дека и двете екипи имаат друг битен играч кој го драфтувале. Или Дарк-О се рачуна у таа категорија? - Овој простор мислев да им го посветам на Никси, али сконтав дека стварно нема потреба да се зборува за нив. Ќе кажам само едно - Лери Браун ги ограбува Никси, буквално им краде пари (10 милиони) од џебот!
- Ова за крај. Баш сеа заврши Торонто-Нетси, каде Винс им го збибери на Репторси у задња секунда, за 42 поени. Најинтересен моменат беше шамарот на МоПит у 1.чет. Vince Carter made a fadeaway 3-pointer with 0.1 seconds left and finished with 42 points against his former team Sunday, leading New Jersey past the Toronto Raptors 105-104 for the Nets' 10th straight victory. Carter scored 24 points in the fourth quarter and was booed every time he touched the ball, but he silenced the crowd with his spectacular winning shot.

13 Comments:

Blogger kole said...

i posle kobe bil vakov,bil onakov. najdobroto od kobe doprva sleduva.
ova za nyk mislam deka konecno ke pocnat da igraat kao so ocekuevme, a toa sto lery gi "kradel" ne moze da se oceni zaso on tie pari gi dobi otkako prethodno imase uspesni sezoni so detroit.
LAKERS CHAMPIONS!!!!!

1/09/2006 12:23:00 am  
Anonymous bodan said...

Odlicen post doktore,se shto rece presece.OVAA sezona spored mene ce ima odlicna zavrsnica zosto doprva spars ce stavat vo peta brzina(mada ja licno bi sakal da produza da igraa loso kao protiv feniks)a majami kako da se cuva za pleyoff(so zalizaniot sve e mozno).Ipak pistons spored dosega prikazanoto(osobeno lesnotijata so koja gi dobijaa utakmicete)sa glavni favoriti so spars za uste edno neatraktivno finale.Bash bi sakal nekoj da gi nokautira ama procentot na verojatnost e mnogu mal???? P.S. Mozebi indijana ako se povampiri (tesko),i feniks so amare-nesh? Na drugive ce im treba nekoe cudo nevideno i necueno (na moja zalost).Ne gi zabraev dalas i netsi ama prvive nemaa srce za shanpion a drugive prerano vlegoa u film.

1/09/2006 12:49:00 am  
Anonymous bodan said...

Zabraev da dopunim deka samo sto zavrsi njujork.Gi uroci bratce,prvput sezonava da zalica na nesto.Steta sto ne ja gledav i nets?

1/09/2006 12:54:00 am  
Blogger Shepard said...

коби е најдобриот кошаркар евр. пириод.

1/09/2006 03:24:00 am  
Blogger Karakash said...

Kole, da povtoram:
-Лери Браун ги ограбува Никси, буквално им краде пари (10 милиони) од џебот!

1/09/2006 10:05:00 am  
Blogger kole said...

ok,ne se razbirame.lery im zima pari koi zasluzeno gi dobi pred da pocne sezonava,taka???znaci on im zima pari za toa so prethodno go naprail.sto ako nyk sea imase skor kao da receme detroit,togas ke bea zasluzeni taka????

1/09/2006 01:11:00 pm  
Blogger Karakash said...

LERI GI OGRABUVA NIKSI!
Tuka ne se raboti za toa sto toj napravil nekad, NBA sezonava se igra sega, a ne nekad. Da imase skor kako Detroit mozebi ke bea zasluezni, da, ali vaka, ne be brat, nikako.

1/09/2006 01:53:00 pm  
Blogger kole said...

pa toa ti vikam.on ovie pari gi dobiva na stara slava,daleku od toa deka sea mu se zasluzeni

1/09/2006 02:35:00 pm  
Blogger марче said...

сине ако сакаш да станеш добар кошаркар играј со Стив Неш!

1/09/2006 10:12:00 pm  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

fossil watches
ralph lauren polo
true religion jeans
harry winston jewelry
canada goose jackets
christian louboutin shoes
oakley sunglasses
miu miu handbags
michael kors outlet
givenchy jewelry

7/18/2018 03:28:00 am  
Blogger jeje said...

Si bouillie dans l'huile, ils dégagent un nike air max 1 essential femme rouge baume qui est utilisé par les indigènes pour soulager les plaintes des yeux. Les fouilles ont montré une fosse à ciel ouvert que les Grecs de l'Age du Bronze avaient l'habitude de verser du vin et de déposer nike pas cher blazer des figurines primitives avec les divinités adorées. Le conseil des prestataires de santé est généralement de rester actif et de marcher. Une personne avec les grandes choses au acheter chaussures asics running pas cher sujet de la Jupiter Jack est qu'il n'est pas installé dans votre véhicule? il peut plutôt être assez petit pour que vous puissiez le porter dans votre poche. Sur Air Jordan 3 Chaussures le côté de votre Nike Dunk Mario serait le personnage célèbre, avec son bonnet rouge, sa moustache et ses gants blancs. Indiquant beaucoup plus de stabilité et de respirabilité et moins de graisse nike beige air max thea premium leather sneakers sur votre propre sneaker.

7/27/2018 08:20:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0926


pandora jewelry
clarks shoes
hermes belt
birken stock
canada goose outlet
christian louboutin outlet
true religion jeans outlet
michael kors outlet
nike tn
oakley sunglasses


9/26/2018 03:48:00 am  
Blogger 5689 said...

zzzzz2018.11.5
mlb jerseys
christian louboutin outlet
prada shoes
nike outlet
adidas shoes
moncler jackets
ferragamo shoes
soccer shoes
nike shoes

11/05/2018 06:51:00 am  

Post a Comment

<< Home