Tuesday, January 31, 2006

Познати данкерите за All-Star Saturday во Хјустон
Пред малце НБА ги објави имињата на четворицата играчи кои ќе бидат дел од 2006 NBA Slam Dunk Contest-от на претстојната Ол-Стар сабота, на 18.02. во Хјустон. Тоа е четворката:
Josh Smith, Atlanta
Andre Iguodala, Philadelphia
Nate Robinson, New York
Hakim Warrick, Memphis
Одличен избор во кој има се за секој љубител на куцањата. Џош Смит ќе ја брани титулата и ќе се обиде да стане прв играч на Атланта по Доминик на кој тоа му успеало два пути у кариерата. Нејт Робинсон лесно може да биде дежа-ву на 1986 год. и натпреварот во куцање во Далас, кога Спад Веб излезе одникаде, го шокираше баскет светот и у финалето го победи соиграчот, големиот фаворит Доминик. Смит веројатно најголем конкурент ќе има у Андре Игудала, кој има слични данкерски квалитети со Џош. Хаким можеби на поголемиот дел од вас не ви е познат, но момакот е страше куцач, кој додека играше за Сиракјуз направи безброј постери со типовите кои се обидуваа да го блокираат. Најпознат од тие постери е оној над Ројал Ајви, кој сега е у Атланта, на НЦАА Фајнал Форот 2003 година. Би требало да биде екстра интересно, само ена работа не ми е по ќејф, а тоа е глупата политика на Штерн и компанија да не улествуваат играчи со преку три години во лига, што е чист апсурд, како и тоа да има само 4 натпреварувачи. Што ќе им фалеше да беа 6 или па дури 8. У лигата сигурно има типови кои и тоа како би го направиле интересно натпреварувањето, као на пример екс-шампионите Винс Картер, Дезмонд Мејсон и Џејсон Ричардсон или па Џеј-Ар Смит.

10 Comments:

Blogger beto # 6 said...

И мене многу ме нервира тоа што играчи со поише од 3 години у лигата не смеат да учествуваат.Мислам зашо, да не му пратат една покана за Картер кој иако у лигата е колку-толку долги години сепак прави поатрактивни потези од Нејт Робинсон СИГУРНО!!!Само коа на памет ќе ми дојде оној цепелинот против Орландо незнам...aуууууу!Па и Коби може да учествува у куцања.Би било убаво-доколку се направи тоа КУЦАЊА НА ВЕТЕРАНИ.Коби , Картер , Ричардсон и Мејсон!!!Сакат е овој Штерн.
А што се тиче натпреварот- очекувам победа на Игуана.

1/31/2006 10:20:00 pm  
Blogger kole said...

ja tipuem na hakim warick.ova e odlicna moznost da se promovira momakot kolku tolku u nba,barem spored mene

1/31/2006 11:07:00 pm  
Anonymous bodan said...

Odlicen izbor,tipuem na robinson za da go izradue njujork barem u neshto(poshto sa katastrofa i godinava).Shteta shto shtern e cudak inace u nba ima mnogu strashni dankeri. A u pravo si i za brojot na kandidati, 4 e premalu.

2/01/2006 12:02:00 am  
Blogger марче said...

hah prfput koa go igraf nate robinson na nba 2006ka mi stana somnitelno. bucko so 175 kuca kao lud. i si vikam mu staile nekoja brojka poveke u dank. arno ama momakot stvarno imal eksplozif u nogite. mislam deka ke tepa na olstarot samo radi toa so ne e sekojdnevno covek so takof fizikus da izveduva takvi besni stvari u vazduh. (epten sea ako iguadala ne otkorne cel kosh sose konstrukcija od parket) :)))

2/01/2006 12:48:00 am  
Blogger Shepard said...

ja iam mix од нејт. ај да видам некако да го стаам за делба.

2/01/2006 01:22:00 am  
Anonymous bodan said...

E shepard,shepard, prizna javmo deka edo majka e zakon(shala mala),samo shteta ona anonimusceto od pred nekoj dn(ja malu kasnim) ne ni slusnalo za nego(arno da slusnal nesto ce naucese).Ali ipak za nekoi ljudi i kosarkata e preterano kompliciran sport,a i gi zamara? Najdobra varianta e da gleda plivanje tamu i nema zamaranje,koj stigne prv pobedue--aleluja-- P.S. DRUGPUT brisitego odma, go rasipue blogov.Neka zamara drugovo a fala bogu ima milijarde sto pocinaa na www.bizare i fetish

2/01/2006 03:32:00 am  
Blogger zare said...

Ne se nisto posebno!Barem da go zemaa Gerald Green.

2/01/2006 12:41:00 pm  
Blogger Karakash said...

Barem da igrase u liga Gerald Green:)

2/01/2006 01:03:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

and even if he could form such a design against a young woman of Lydia's connections, which is not likely, can I suppose her so lost to everything?
hydrocodone lortab

12/26/2006 11:10:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
coach outlet store online
ugg boots
pelicans jerseys
cheap jordans
canada goose jackets
asics shoes
true religion jeans
true religion jeans
air huarache
air max 2017

6/09/2018 03:44:00 am  

Post a Comment

<< Home