Monday, December 19, 2005

I 2 BELIEVE IN CHRIS PAUL
Крис Пол е ѕвер. Крис Пол доби нов фан. Момакот синоќа го гледав за прв пут и можам слободно да кажам дека уште сега е Руки на годината и дека лепи дани ги очекуваат Хорнетси со него на плеј. Берон Дејвис, ху? Синоќа баш против шампионот и Тони Паркер, Пол си правеше што сакаше - влезови, асистенции, скокови, украдени топки, влечеше контри, играше одбрана, све. Поради него и Расул Батлер, Спиди Клекстон и Дејвид Вест изгледаат како Ол-Стар играчи. Како фан на Хоукси нормално дека до срце ме боли што не го лапнавме како 2. пик, вака само го лапнавме. Али, уште верувам во Марвин Вилијамс, така да времето ќе покаже, мада ќе беше лепо Пол да му фрла цепелини на Џош Смит. Дем. Како и да е, ептен ми е мило за Пол, зашто стварно поштуем такви играчи. Тој ми е како некоја комбинација на најдобрите квалитети на Берон и Кевин Џонсон, страва. Ги спомнав погоре, а и сега. Хоукси имаат четири победи у последните пет меча. Против Спарси, Кавси, Нагетси и Никси. Камо ли уште да го имаа и Пол. Целиов муабет со Рон-Рон ми дое преку глава. Мислам, го сакам како играч, али сеа стравно мислам дека има неколку луѓе у таа деформирана глава и секој си кажуе што ќе му прдне. Не му е лесно. И не, не го сакам у Атланта, а ни Атланта не го сака него. Што се тиче постирањето, секој од вас знае дека у секое време може да прати нешто, што мисли дека е интересно и дека заслужуе место на НБА Маседониа. Тоа што немаме постови секој ден се дужи на мојата презафатеност, иако сум олараунд, ипак не сум Биг О.:)

9 Comments:

Blogger shisha1 said...

Enkota "pakerskite sredbi" pocnuvaat za 5 dena i odbrojuvame. Tekstot ti e OK. Ama Soki da bese tuka ke se umrevme od smeenje. Ups, Soki e tuka ama ne e smesen. Ama ich.

12/19/2005 09:15:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Е ја од коа викав дека е ѕвериште...Ја го глеав против Филадефија и иако изгубија типот изигра за 5ка.Атланта се заебаа на гадно што го одбраа Марвин а тоа најубаво ќе го видите за 5-6 сезони кога Крис Пол ќе биде МВП на лигата.

Дејвид Вест...Он е влезен у НБА како 18 пик лани али оваа сезона е еден од најимпрувд играчи.Дефинитивно ќе добие кандидатура за тоа признание.Па има просек од над 16 поена!Како би им дошол на НОК Хорнетс еден центар сега...па па па...тоа би ги направило плеј оф тим.Мислам една трампа Крис Андерсен + Мејсон за некој како Мај Свитнии!!!! осетно би ги појачало.Тнки се под кошеви

12/19/2005 10:04:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

P.S. Zaboraiv da pisam : Ne ti go sfakam naslovot!
I 2 beleive in Cris Paul,Mislis I beleive in Cris Paul 2 :)

12/19/2005 10:05:00 pm  
Blogger Karakash said...

Shisha, razumem...ama Soki da bese:))

Beto, se si pisuva fino lepo, I 2 believe in Chris Paul.
Nego, na Hornetsi im e biten igrac Dezmond Mejson, so SAS on bese megu najdobrite, go polude Bouven. Taka da, ne im e problemot takov da se resi so gzot. Centar im fali na 25 od 30 NBA klubovi.

12/20/2005 10:09:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Ама на овие им фали ептен.Превише.

12/20/2005 12:37:00 pm  
Blogger Karakash said...

A sto da kazat u Atlanta, ili Toronto, ili Lejkersi, ili Golden Stejt, a?
Hornetsi barem gi imaat Vest i PJ Braun pod kosot.

12/20/2005 12:43:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

West ne e centar on e 4ka ali nema veze za toa...Atlanta go ima Zaza,Toronto Bosh!? , Lejkersi Mihm?! i GSW Troy MUrphy.
Ej Ivica odgovori za fantasy dali se zbiraat poenite.Denes iam 87 utre 65.I?Se zboraat poenite od sekoj den ili ne?

12/20/2005 01:31:00 pm  
Blogger Karakash said...

Bosh i Marfi, centri?!?!?!
Zaza i Mim, dobri centri?!?!?!

12/20/2005 04:30:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

:)

12/20/2005 05:00:00 pm  

Post a Comment

<< Home