Thursday, December 15, 2005

Е, каде де?
Си кажавте у коментарите подоле што мислите кај ќе заврши Рон. Сеа ја да ви кажам што се слушнав деновиве за можниот пут по кој Индијана ќе го прати Артест. Се збори дека скоро секој НБА клуб или упатил или спрема понуда за Рон, некои се стварно човек да се замисли, а некои се апсолутно бизарни, како таа на Спарси. Далас: Кјубан е загреан за Рон, а Пејсерси би сакале за него да го добијат или Џош Хауард плус Тери или Девин Херис плус уште некој играч. Мавси никако не ги даваат Девин и Џош у пакет. Мислам дека Џош би бил идеална опција да го замени Рон. Сличен тип на играч, кој нема проблеми со главата. Ипак, мислам дека Кјубан нема да го даде Хауард. Торонто: Мо Питерсон, Мет Бонер и пик од 1,рунда на следниот драфт. Слаба понуда у која Репторси веројатно ќе го убацат и Џален Роуз. Ипак, се освен Крис Бош нема да ги заинтересира Пејсерси. Или за казна ќе го пратат у Канада, а? Сан Антонио: Оберто, Брент Бери и пик. Смешки. Атланта: Моите не упутиле понуда, али се збори дека Инди ептен, посебно Џермејн сака да го види пак Ал Херингтон у екипа, што би бил доста паметен потег. Ја да сум на местото на Били Најт би го барал и Џеф Фостер. Не знам што да мислам за Рон у Атланта, стварно не знам. Сакраменто: Првиот тим спомнат за трејд, само што сеа наместо Пеџа се збори дека Џермејн го сака Бонзи у екипа. Хммммм, сумњиво у најмала рука. Њујорк: Што би бил секој треј муабет без Ајзеа и Никси, посебно сеа кога Рон јавно кажа дека би сакал у родниот му град. Али, у Инди не се ептен залетани да му ја испунат секоја желба, а и Никси не го даваат Ченинг Фрај у пакет, у кој Пејсерси сакаат да го утрпаат и Остин Крошир (како мене Ивица и Фентази лигата:) Минесота: Воли за Рон. Веќе било спомнато, а мене ми е слично како трејдот за Пеџа, само што Шјхабцјбкак е многу бољи дефанзивец и игра одлична сезона, за разлика од Србинот. Лејкерси: Фил ептен би го сакал Рон. Не сакаат да го дадат Одом. Крај приче, нема шанси. Бостон: Рики Дејвис. Не, доста им e од лудаци у Инди. Клиперс: Магети. Интересна понуда, со која Клиперси ептен би станале ѕверови. Само не знам како би се навикнал да игра за - КЛИПЕРСИ. Кливленд: Рон би сакал да му биде резерва на Леброн. Мај ес би сакал, да сакаше да има таква улога, не ќе јадеше бурек за трејд од Инди. Но веј. Мајами: И така имаат премногу дешавки кај нив у последно време, а и доста ментални случаеви собраа летово. Мада Рон за Поузи и не звучи така лошо. Сиетл: Рашард Луис и Ник Колисон за Рон и Џеф Фостер. Ја лиќно не би ги дал Луис и Ник за овие двајца, али којзнае што си мислат у Сиетл. Рон и Реј би биле страва тандем. Тоа се сите муабети кои се појавија до сега, сигурен дека ќе има уште у следниве неколку дена.
За крај цвикерите кои "пријателот" на Рон, Бен Волас ги носеше пола 1.четвртина синоќа. So 80's!
ПС: Фентази лигата ни почна. Толку.

18 Comments:

Anonymous Ivica said...

Na Indijana trampava so Klipersi nema loso da im dojde... Maggete ne e slab, pa ne gubat ekstremno mnogu na kvalitet, a za Klipersi so Artest vo tim ne sakam ni da razmisluvam posto posle toa mozam da go frlam tiketov od kladilnica za Detroit sampion kaj sto tipuvav deka ke e:).

12/16/2005 04:28:00 am  
Anonymous laf said...

Момци, јас морам повторно да прашам: нели имавте информации за NBA на Канал 4 дека ќе почне? Има ли нови детали, некако ми изгледа дека ништо и од
тоа... :(

Инаку, за Artest, јас сум голем fan на Indiana од 1997/98, кога Larry Bird дојде како тренер на клубот (а тој ми е all-time favourite player) и разочаран сум од целава работа и од Artest, после се што клубот направи за него лани, ама ете тоа ти е тоа, таков си е човекот... немам појма искрено што би било најдобро за Pacers-и да добијат за него, меѓуота верувам дека Bird и Walsh ќе донесат исправна одлука за кого ќе го трампаат. Ќе видиме...

12/16/2005 08:50:00 am  
Blogger zare said...

Pisete te gi i New Jersey vo listata zasto se pojavi muabet i za niv iako tesko deka ke dojde tamu ..Ocekuvam vo New jersey da dojde Swift pa ke vidime dali ke se podobri nesto...Inace linkot za Artest..
http://www.nytimes.com/2005/12/16/sports/basketball/16nets.html?adxnnl=1&adxnnlx=1134711700-hZSgRhRosyXiIAxow2nk2w

12/16/2005 12:20:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ok, Ok, dodajte gi i Netsi...

Laf, pred nekoj post pisav nesto sitno za Sport4, so eden zbor - Makedonska rabota, brat.

12/16/2005 12:56:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Мене нај онака реална трампа ми е Рон за Магети и крај.
П.С. Го нема више сакатиот верификејшн!ЈЕс

12/16/2005 05:39:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Vecer kako ke go jadam na fantaasy e toa da vidite.Imam samo 5 igraci od 11 utakmici:))))Ajdeeeeeeeeeeeeee

12/16/2005 06:43:00 pm  
Blogger Karakash said...

zadnja vest - Entoa Voker u Indijana za Ron Artest. Na Bird oduvek mu prael kejf Voker, koj znae dali sega ke se resi da go dade najdobriot defanzivec, za najdobriot nedefanzivec?

12/17/2005 02:48:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

zadna vest-ATLANTA najblisku do trejd so Artest od celiot istok.

12/17/2005 03:28:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Постов седи од четврток.Никој не пишуе.Што вака бе?Дај ја ќе пишувам боље.ДВР БУДР имаше само 1 пост!
Тужно.

12/18/2005 05:55:00 pm  
Blogger Karakash said...

Tuzno, Beto, tuzno.

12/18/2005 07:31:00 pm  
Anonymous d-r nele said...

Zadnja vest - Artest saka da ostane vo Indiana ama O'Nil ne go saka. Ke bide tesno.

12/19/2005 06:31:00 am  
Blogger Владо Апостолов said...

Ја, не дека се правдам:), ама стварно неам време за постирање (мислам за пратење утакмици, де).

Е сеа кога би се организирале некако можеби така боље ќе профункционира блогот.

Еве, тие шо можат да следат НБА нека си земат 1-2 термини у неделата и да пишат нешто за утакмицата шо ја гледале и за higlights-от од другите утакмици.

Секој да си земе ден во кој ќе и ги пласира најинтерените вести. Ево и Бето сака да пише, па мислам дека четворица (мож ќе сака и некој друг) сме доволно....

Шо велите а? Ако се согласувате, да почнеме со лицитација на термини!

12/19/2005 09:36:00 am  
Blogger beto # 6 said...

Ja сум кул со све.Само дајте мембершип и немора за утакмици може и вести шпекулации , особено овој период дека е најинтересен со трампиве.Ајде....ама дајте и ја да постирам

12/19/2005 01:43:00 pm  
Anonymous Ivica said...

Apsolutno se soglasuvam so idejava za termini. Jas post mozam najrano vo petok da napisam. Zalam decki ama skolava pak pocna da zatega.

12/19/2005 06:08:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Abe ti odgovori na prasahjeto dali nede se zbiraat poenite ili kako/

12/19/2005 06:53:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

hoo

12/19/2005 06:53:00 pm  
Anonymous Ivica said...

Koj poeni da se sobiraat? Ne ve kapiram. Poenite se tie sto se. Pogledajte go malku samo menito standings se ke vi stane jasno. Po deset pati istite raboti gi objasnuvam.

12/19/2005 08:24:00 pm  
Blogger TargeT said...

Ја мислам дека Artest многу го прчи, али на крај кога ќе му го спрчат ќе се чеша од позади :) Аааааааааа Ми Фали МИЛЕР!!! :(((((((( Miler Come Back! :D

12/22/2005 12:17:00 am  

Post a Comment

<< Home