Monday, December 12, 2005

Бидна.Немој да сте кажале дека не сме ви спомнале!
Нема тупење, само она што сум го пишал порано на оваа тема. Еве го линкот до текстот од јули летово... А, ова е дел од најавата за Мајами сезонава, тачније, делот за нивниот коуч. Повелете: Коуч: Огромна важност за евентуалниот успех на Мајами лежи во тоа како Стен Ван Ганди ќе ги спои сите коцки кои Рајли му ги поклони летово. Летово процуре шпекулацијата дека на Пет му недостига клупата, што веднаш беше поврзано со заминување на Ван Ганди, но Рајли веднаш го демантираше тоа изразувајќи целосна доверба во својот тренер. Сепак, сасвим е јасно дека ако Мајами го нема очекуваниот старт во првите месец и пол од новата сезона дека првата глава која ќе лета е таа на Рон Џереми... А?

8 Comments:

Blogger beto # 6 said...

Катастрофа е овој Ван Гнади (дебелиот).Стен = 2 x brat mu
OTKAZ ZA NEGO ODMA!

12/12/2005 09:44:00 pm  
Blogger Latifovich said...

U pravo si :) beto

12/13/2005 02:35:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

a kako da gi odberam igracite za fantazy stvarno ne mi e jasno

12/13/2005 02:42:00 pm  
Blogger zare said...

Defintivno ste spomnale ,znam go citav uste togas i stvarno bidna i merak mi e sto debeliot nema da go gleam vise.
Spomnavte i deka ke ima NBA na TV4,bese najaveno ekskluzivno i od siguren izvor,, pa sto bidna so toa ke bide ili ne???

12/13/2005 06:19:00 pm  
Blogger kole said...

vbzcvbcxvbcxbv

12/13/2005 06:44:00 pm  
Blogger kole said...

zxd

12/13/2005 06:45:00 pm  
Blogger Karakash said...

Za NBA na Sport4, sea zasega, rabotava e trudna. Mozam samo da kazam - makedonska rabota. Tolku.

Za Fantasy, Ivica pisi eden post so objasnuvanje za ligata. I kako toa nema selari kap?

12/13/2005 07:01:00 pm  
Blogger kole said...

kolku ja so znam,tv4 ke pocne so prenosi na pola sezona t.e.posle all-star ili od drugata.ako dobie alfa drzavna koncesija i na alfa ke ima,barem taka iam slusnato

12/13/2005 07:36:00 pm  

Post a Comment

<< Home