Wednesday, November 16, 2005

The next MJ, Hakeem etc.?
Момците од 82games веќе некое време важат за најголеми НБА фрикови кога станува збор за бројките и сите можни статистики врзани со лигата. Статистики за кои сте слушнале и статистики за кои не сте знаеле ни дека постојат. У својата задња анализа тие се занимаваат со сегашните и некогашните НБА ѕвезди и тоа кој е стварно чиј наследник, барем кога се во прашање бројките. Но, тие при споредбите не ги зимаат само просеците, туку и физичките карактеристики на играчите. Така, по нивната стварно темелна анализа, голем број од некогашните ѕвезди добија играчи кои денес го прават тоа што они го правеа кога јас почнав да гледам НБА. Најблиску до целосни свои наследници дојдоа Хаким Олајџувон и Мајкл. Кој се? Па кликнете на линков и видете. Плус видете со кој е спореден Бирд. ПС-Со Доминик нормално нема споредба, Nique is Unique:)

6 Comments:

Blogger beto # 6 said...

The next MJ is me.Understand??????
Stvarno ne go znam Nique kako igrac,aj kazi mi karakash dali si lici so Ducan ili Garnett (barem po fizikus ko da mi licat)

11/16/2005 11:03:00 pm  
Blogger Karakash said...

Види, ни мене ни еден од овие играчи денес не ми личи барем физички на Ник, можда нешто као Мекгрејди, иста висина се, али Ник беше малку поразвиен, така нешто. Ќе ставам некое клипче од Доминик у иднина, па ќе ти биде појасно.

11/16/2005 11:20:00 pm  
Blogger Ико said...

Аааа, друже Енко! Мењај тоа аватарот одма...срам да ти е!

Еј, имам неколку клипчиња со НБА - тепачки. Дај на некој да му ги пратам на мејл или нешто да ги закачи на нет за сите да ги даунлоудираат - супер се!

11/17/2005 01:52:00 am  
Anonymous лаф said...

Интересни овие компарацииве... како fan на Larry Bird и Clyde Drexler, посебно ме заинтересира со кога ги споредуваат нив. За Larry интересна ми е копмарацијата со LeBron, иако човек би рекол дека пологичен избор е Nowitzki (кој е наведен како втор избор). Сепак, за да "личи" повеќе на Bird, Dirk треба да поработи повеќе на својата passing game.
Интересна е и споредбата Drexler - Carter... слишности секако има, меѓутоа дечкиве се во право - Clyde беше покомплетен играч.
А што им текнало пак за Tom Tolbert да прават анализи?!?! :)
Ахх... стари, добри времиња.

11/17/2005 04:02:00 am  
Anonymous d-r nele said...

Sve, sve ali Odom ili Waloker da se sporeduvaat so Pippen e bar za mene neukusno.

11/17/2005 04:31:00 am  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
longchamp outlet
longchamp bags
pandora charms
76ers jerseys
isabel marant outlet
hermes belt
jordan shoes
canada goose outlet
michael kors outlet
kd 10 elite

6/09/2018 04:05:00 am  

Post a Comment

<< Home