Sunday, November 20, 2005

Like Mike…2
Само една вечер откако Вејд во стил на Мајкл ги сотре во Мајами, Сиксерси на своја кожа ја осетија моќта на уште една голема млада ѕвезда која претендира за тронот на Мајкл. Ако на Двејн за само една асистенција му избега трипл-даблот, Леброн Џејмс до него стигна со 36п. 11ск. и 10ас., зимајќи ја работата во свои раце во последните неколку минути од четвртиот период. Брон покрај себе во Фили го имаше и одличниот Лери Хјуз кој со 37 поени ги држеше Кавси во игра се до пред крајот кога Џејмс ја презема контролата. За тоа што значи Леброн за Кливленд, кој иначе има најдобри во лигата у моментов, седум победи по ред, најдобро кажува изјавава на руки тренерот Мајк Браун. "LeBron is amazing. We didn't do anything tricky down the stretch. We put the ball in his hands and he helped win the game for us. This guy is making me look like I can coach." Како што на се му доаѓа крај, така и за се има прв пат. Серијата на Пистонси се симна на станицата во Далас, каде Мавси ги прегазија Пистонси. Ова е прв пат по година дена Детроит да прими повеќе од 117 кошеви, иначе за Далас не играа Ван Хорн, Стекхаус и Кристи.

9 Comments:

Blogger beto # 6 said...

Neznam ne gleav Fili-Kliv ali gleav Kliv koa igraa so Magic(uopste ne se magic) i LeBron zaedno so Zzzzz gi zdrvija 2 i 3 cetvrt.
Orlando se poslabi i od Atlanta i Toronto.Ke vidite deka ke izgubat od niv.Sekoja akcija im i de preku Dooling.Franchise ne se primetuva

11/20/2005 02:52:00 pm  
Anonymous bodan said...

Lebron e cudo ama D.W. ima nesto sto ne se uci u nego. Iako zad prviov(moe mislenje) stoi cela nba I IMA OGROMNA MEDIUMSKA PODRSKA vtoriov e poblisku do celina od igrac.

11/22/2005 01:16:00 am  
Blogger beto # 6 said...

I ja taka mislam

11/22/2005 02:37:00 pm  
Blogger Karakash said...

Hmmmm...aj da kazeme deka i dvajcata se something special.

11/22/2005 08:06:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
[url=http://bifmkpxn.com/goor/jzyk.html]My homepage[/url] | [url=http://poqpzfwr.com/dung/rysu.html]Cool site[/url]

9/22/2006 07:49:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Nice site!
My homepage | Please visit

9/22/2006 07:52:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Well done!
http://bifmkpxn.com/goor/jzyk.html | http://estzosly.com/oxok/cebf.html

9/22/2006 07:52:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
ralph lauren pas cher
ray ban sunglasses
adidas outlet
michael kors outlet
columbia sportswear
christian louboutin outlet
alife clothing
kevin durant jerseys
nike presto
polo ralph lauren

6/09/2018 03:57:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

lacoste polo shirts
cheap jordans
cartier jewelry
bcbg dresses
air max 95
jordan 32
palladium boots
coach outlet
canada goose outlet
michael kors outlet

7/18/2018 03:26:00 am  

Post a Comment

<< Home