Monday, November 14, 2005

Kings my ass
Синоќа гледав Сакраменто - Њујорк. Боље да не гледав. На Кингси не им помина втора средба по ред да бидат за нигде, а да победат. Никси стигнаа до првата победа сезонава во арената која порано важеше за кошмар за гостинските екипи. Сега одењето во Арко е како одење на излет. Кингси се уште не знаат што е тоа одбрана. Аделман мора да добие клоца. Сите у Кингси, освен можеби Пеџа на моменти, беа труби. За клупи да не збориме. Младите момци на Никси, дебитантите Фрај, Робинсон и Батлер, како и ланскиот руки Ариза се нивната иднина. Посебно Ченинг Фрај. Крафорд како да почна да се уклопува у системот на Лери. Истото важи и за Кари. Честито прва победа Никси, честито шупачка екипа, Сакраменто. Не ве гледам више. Дури и Пеџа знае дека нема иднина во Сакто. "Rumors persist that Sacramento’s Peja Stojakovic wants a trade to the Bulls or is hoping to sign here as a free agent next summer" - велат во чикашкиот Daily Herald. Ако, така и им треба. Имаше Шек право кога ги нарече Queens.

5 Comments:

Anonymous Boromir said...

Niedno cestito ne dobiv:(.Ok,sega treba da gradime na ovaa pobeda:).Bla,bla.Znam deka d queens se drva,taka da ne se palam mnogu.Idat uste 2 pobedlivi ekipi(Utah i Lakers),pa da vidime.Ama ne sum nekoj pregolem optimist.U najmala raka,imavme preuspesen draft.Enko i vikas ima u butel NBA sekoja vecer?

11/14/2005 06:59:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ima i u Sever, Cair i Topansko:)Ti kaj si, te nema...

11/14/2005 09:17:00 pm  
Blogger beto # 6 said...

Ај честито.Њу Јорк кога-тогаш ќе фатат една долга победничка серија.Ви текнуе лани со Чикаго?

11/14/2005 09:53:00 pm  
Blogger Karakash said...

Боромире, те упатувам на mozgovjanov.blogspot.com да прокоментираш ти за твоето чешко искуство. Ај те молам.

11/14/2005 10:05:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Peer mnogu mi knap u skolo,mi se ukaza sansa da diplomiram u februar,pa ja grabam.Neznam ni dali ke dojdam u Skopje pred februar.Mu pisav na mozgovjanov.Celiot tekst e napisan u afekt,taka da mislam deka ako razmisli deka kao makedonec,istoto bi mu se desilo u 90% od aerodomite u svetot,nema tolku da frla kamenja po cesite.Treba po nasava vlada da mava,zasto oni se edinstvenite krivci.Aj be,idi pa vidi.A knicksi nacekaa selo bez kucinja a?

11/15/2005 12:14:00 pm  

Post a Comment

<< Home