Wednesday, November 23, 2005

Најбоља насловна
Денеска се сретнав со една од најдобрите наслoвни у мој живот кога го купив новиот SLAM, чиј сум редовен конзумент веќе подолго време. Иначе, за оние кои не се запознаени, SLAM е најдоброто НБА списание на светот, и ако досега не сте се сретнале со него, не знаете Што сте пропуштиле, ако сте ја имале таа средба, тогаш знаете за што зборувам. Еве ја и насловната: Освен ова, еве нешто за ќејфот на Шеп. Дали тоа ние го имавме ова пред неколку месеци, или мене само ми се чини? Не, Не. Шеп, знам дека го поштуеш Чарли, али нешто изгледа не е у ред со момакот, зашто почна да се споредува себеси и Бош со Робинсон и Данкан. Оваа недела четири тима ги претставуваат новите, 2-ри дресови за гостувања. Потег кој на Денвер, Бостон, Кливленд и Детроит сигурно ќе им донесе уште некој долар плус. Настрана бизнисот, дресчињата не им се ич лоши.

5 Comments:

Anonymous laf said...

Фала за информацијата дека е излезен новиот број на SLAM )го купувам од 1996 год.). Одам утре до VERO.

11/24/2005 01:01:00 am  
Blogger Shepard said...

лепи све положив, срам ми е на мој блог да трујам со пијани изјави, ама и дождецот и колина ме заплескаа со позитива..

погодете кој ќе пише утре!!!

ps ова шифрава доле е ЛДП :))))

11/24/2005 03:05:00 am  
Blogger Karakash said...

Svaka cast lafe, postuem, postuem.

Svaka cast i za tebe Shep, ne ni sumnjav, aj sea fati se za pisuvanje.

11/24/2005 01:39:00 pm  
Anonymous laf said...

Фала за "поштуењето" karakash... :)
Eх, не времето што пари давав по списанија за NBA и воопшто кошарка: SLAM, Hoop, Basket (иако не го разбирам, поради постерите), Kosarka, пред некое време Inside Stuff... сега останав само на SLAM (најдобри се, точно е) и понекогаш Kosarka.

11/25/2005 03:08:00 am  
Blogger Karakash said...

Isti sme Laf, isti (samo ja uste kupuem redovno Kosarka). Koku spisanija imam po doma, so tie pari kola ke si kupev:))

11/25/2005 10:24:00 am  

Post a Comment

<< Home