Wednesday, November 16, 2005

Дефинитивно ќе гледаме НБА на Спорт4!!!
Не сакав да му го расипам моментот на Бето, па над неговиот деби рикеп сезонава да го изнапишам она што го видов синоќа на дуелот меѓу Далас и Денвер. Али веста е важна, посебно за сите вас чии кабелски оператори нејќат да ви пуштат канал кој врши НБА преноси. Она што го најавивме пред два дена сега е и потврдено од проверени извори, сезонава НБА 100% ќе има кај нас и тоа на фреквенцијата на Спорт4. Се уште не е познато од кога ќе се почне со преноси, ни колку утакмици ќе има неделно, а најрано може да се деси да почнат со преноси уште следната недела. Коментарот ќе биде на момакот кој ја врши работата и на НФЛ коментатор, Владимир Баришиќ, кој ќе биде потпомогнат од уште една особа, која ништо чудно да биде и некој баш од NBA Macedonia. Рикеп од Нагетс-Мавс не пишувам, од горенаведените причини. Само ќе кажам нешто што мислев дека никад нема да го кажам, а тоа е - Гана Диоп е ѕвер. Толку.

4 Comments:

Blogger beto # 6 said...

Нема везе бе...дај нека пуштат нба спорт 4

11/16/2005 06:41:00 pm  
Blogger Little said...

OK. Znaci Definitivno. Super!

11/17/2005 11:38:00 am  
Blogger zare said...

Pa i bolje da bide so nekoj od NBA Macedonia zosto moze da ispadne stvarno loso ako Barisic sam komentira..Kako i da e dobro e toa sto ke ima NBA samo da ne se pogodi "slucajno" da idat istite utakmici sto idat na kablovska kako sto e slucaj so NFL..

11/17/2005 12:13:00 pm  
Anonymous Anonymous said...

Све е ОК, ама ја НБА сеуште не можам да гледам. =((((

Ако знае некој што се случува, прекљинем га, нека каже... Да тибам кабловските да тибам... да не можеш асално да го издркаш на Чонси...

12/21/2005 12:31:00 am  

Post a Comment

<< Home