Monday, October 17, 2005

Бај-Бај Алан
- Ова е ептен тазе, толку е тазе што за малку ќе се изгорев пишувајќи го:)). Алан Хјустон од денеска е пензионер, барем ако му се верува на New York Daily News, кој прв (и засега единствен меѓу медиумите во Њу Јорк) ја објави оваа информација. Ова од една страна е, но од друга па ич не е изненадување, зашто веќе некое време се зборуваше дека колената на Алан се далеку од нормална состојба за тип кој треба да одигра 82 средби во рок од шест месеци и дека тие повеќе личат на колената на некоја бабичка. Оваа вест фрла светло и го објаснува потегот на Никси кога летово не го искористија правото да амнестираат играч токму на Хјустон (тогаш се ослободија од Џером “Џанк-јард дог” Вилијамс и неговите огромни 21 мил.). Вака, Ајзеа и понатаму ќе мора да му исплаќа пари на Хјустон, но тоа веројатно нема да бидат 40.милиони кои му следуваа во следниве две години. Од кога го почнавме, испративме неколку играчи во пензија, така да: Среќна пензија Алан, сеа можеш да си ги трошиш милионите како сакаш. - Рон Артест минатата недела дал интервју за Penthouse, генгста! Ако не ви е јасно, кликнете на линкот.

8 Comments:

Blogger Beto said...

Леле само што ќе ти напишев за ова со Алан Хјустон,глеам Бај-Бај АЛан.
Е сеа од кај тоа се збореше дека колената му биле здрави и дека конечно бил надминат проблемот со нив кај Никси.Е сеа прва у Њу Јорк-Старбери,Крафорд,Ричардсон,Кари и Џером?!Нема да имаат измени.Едино Ариза(ако е тој што мислам со плетенки еден)

10/17/2005 10:34:00 pm  
Blogger Shepard said...

е бе, ја 3 саати окапав пишувајќи за сиетл и портланд а ти на врхунац стране.. е тоа ти е, прва ѕвезда :)

али редно му беше, не можам да му го глеам суратот више.

10/17/2005 10:44:00 pm  
Blogger Beto said...

:)))))))))))e ova za portland kako si go napishal kako za titula da ke se borat.Ali ako podrazmislis be,80% od timovite se u igra za plej of pa i Portland go stavam (bar ja) u toj kos:P

10/17/2005 11:00:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Mojot milenik:(.Najubaviot sut u svet.Duri i koga promasuva izgleda prekrasno.Srekna penzija Allan.A tebe offchar,sto tolku ti zgresil Allan?Znam deka vi dade 53 kosa pred 2-3 sezoni,ama toa treba samo da stvori respekt.I ja mislam deka Kobe ima intelegencija na 12 godisno dete,pa ne go kazuvam tolku glasno(barem ne do sega)
Ziveli

10/18/2005 09:38:00 am  
Blogger Beto said...

:)

10/18/2005 09:54:00 am  
Blogger Beto said...

Ej bolje vi beshe anketata predhodno,koga moznostite za glasanje bea u redica.
Napraete ja pak isto , i prasanje:Koj tim ke bide ovaa godina najgolemo iznenaduvanje?Sigurno bi go stikliral GSWarriors

10/18/2005 10:05:00 am  
Blogger Shepard said...

@boromir: me nervira be, eee.. ne e radi 53-kata, nego me nervira, nisho lichno, типот уствари ме нервира од детроит, па после оној филмот со тајсон, па ме нервираше у финалето со сан антонио, ме нервира на сони коа не дава тројки а за тоа го зимам и ме нервираше што зимаше толкава плата.

нека му е среќна пензијата и ај пос.

@beto: океј, прифаќам критика, ама ај нека седи недела дена оваа..

10/18/2005 12:11:00 pm  
Anonymous Boromir said...

Dobro offchar aj,ne go sakaj.Nego daj pusti mi pokana za fantasy,ti go dadov mailot.Eve uste ednas:
znikolovski@yahoo.com
i drugar mi:
radek.simunek@mgm-edv.de
Daj da poigrame malku.
Fala

10/18/2005 01:43:00 pm  

Post a Comment

<< Home