Tuesday, October 04, 2005

Рендом њуз
Со отварањето на тренинг камповите медиумите добиваат прилика по неколку месеци пауза пак да ги видат фаците од кои го вадат лебот. Најприсутни причи по тие средби се оние од типот кој-колку се поправил, колку мускулна маса набацил или колку ослабел во текот на летото, уверувањата дека новата сезона ќе биде подобра, како и интервјуата со новите фаци во градот. Као по обичај, со почетокот на тренинг камповите тимовите си ги комплетираат составите, ги прават задњите трејдови или го користат правото кое го имаат до 30 октомври да си ги потпишат ограничените слободни играчи. За да не го тупаме со многу текст, еве ви линкови за неколку причи од медиа дејот, кои и онака поопширнo ќе си земат свое место во најавите. - Меѓу оние кои летово набациле понекој мускул (а такви има у секој тим) се наоѓа и типот за кој би помислиле дека не му требаат екстра мускули. Да, Шек у овие три месеци додал 6 кг. мускули . Тешко на оние кои ќе го чуваат. - У стилот на Шек, и Берон Дејвис цело лето го минал у тренинг и се наоѓа во најбоља физичка спрема у живот. Некои новинари веќе почнаа да го спомнуваат како можен МВП кандидат за следната сезона. Хммммм… - Некои работи не се менуваат. Само еден ден откако изеде бурек низ весниците во Ел-Еј дека лани у плеј-офот сакал дам у удри шамар на Аренас, Квами Браун му се јавил на Гилберт да му се извини . Од кој зависи иднината на Лејкерси. - Кога сме кај Лејкерси, Коби е жив среќен што пак ќе работи за Фил . Ланската книга по се изгледа ја ставил у рисајкл бин. - Веќе пишав за трејдот на Еди Кари во Њујорк , но подетална анализа не направив, затоа што го чекам привјуто на Никси. Само едно ќе кажам, Ајзеа свака част, ако ништо друго се ослободи од неупотребливиот Тим Томас. - Феникс си осигура мирна сезона, а со тоа и иднината, задржувајќи го Амаре Стадемаер за следните пет години . - Шарлот не ја изедначи понудата на Мајами за нивниот ограничен слободен играч Џејсон Капоно , така да тој е нов член на Хит. Немајќи поголем избор, Капоно одлично се вклопува во идејата на Мајами за добар шутер од клупата. - Задња вест:Хјустон го прати во Торонто Мајк Џејмс, од каде за возврат го доби плејот Рафер Алстон, легенда на Њујоршкиот Рукер Парк

7 Comments:

Blogger zare said...

Sto se odnesuva do Alston...Koga potpisa dogovor ,a potpisa dosta dobar dogovor mislam 26mil.za 6god vikase deka ke trenira naporno i nema da pravi problemi.Mu trebaa samo dva meseca da pocne so problemite..Se praese najgolema zvezda se skara so VC i so trenerot na Toronto, pa edno vreme vikase ke se otkazel od kosarkata voopsto.Na kraj se skara i so Jejlen Rouz..Mislam deka GM na Toronto konecno napravi dobra rabota i ja ispravi greskata sto samiot ja napravi koga potpisa so Alston..

10/05/2005 12:35:00 pm  
Blogger Beto said...

greska si.Mozda Rafer ne e dobar vo svojot odnos kon drugite , no igracot se gleda po igrata.I Artest i Sheki i neznam uste kolku mnogu ne se svecki za mirisanje ama igraat--boli glava.
Isto i so Alston.Moze NBA ne mu e mestoto kaj so pripaga ali tipot koi driblinzi gi ima,nikoj ne moze da go cuva.Zatoa...

10/05/2005 12:50:00 pm  
Blogger zare said...

Abe ne los igrac ali i ne e kojznae sto..U Amerika takvi sto znaat da dribalaat gi ima kolku sakas..A toa deka nikoj ne moze da go cuva..Ako bese takov ke go zemese San Antonio..Ti gi spomna Sekil i Artest ,ali nemoj da gi sporeduvas zatoa sto Sekil cel tim go nosi (nosese) do tituli i zatoa nikoj nisto ne mu moze..A ALSTON!!!

10/05/2005 05:26:00 pm  
Blogger Beto said...

ok ok ok za sporedbata so sek stvarno ne sum u pravo.Ali so drugi kako Artest ...isto e so Alston samo razlicna pozicija
Batali toa...sakam strucno mislenje za NJ Nets od nekogo.Mnogu sakam...

10/05/2005 06:33:00 pm  
Blogger Karakash said...

E sea, kakvo strucno mislenje sakas. Ajde pisi go privjuto, poleka, ne mu se brzaj, glej neka ti bide gotovo negde za nedela dena, do sledniot cetvrtok. Ako ti fali strucno mislenje ostaj, pa ja ke dodadam.
I ne go sporeduvaj Alston so Artest.

10/05/2005 06:38:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
fitflops sale clearance
heat jerseys
prada handbags
cheap jordans
cheap jordans
ugg boots
moncler outlet
pandora charms
christian louboutin outlet
nike air max

6/09/2018 03:39:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0718

nike store
carrera sunglasses
nike shoes
nfl jersey wholesale
balenciaga sneakers
canada goose outlet
soccer shoes
warriors jerseys
true religion outlet
ferragamo outlet

7/18/2018 03:44:00 am  

Post a Comment

<< Home