Friday, September 23, 2005

Кога нема кој, добар е и Пејтон
Као и што се очекуваше, у недостиг на подобра варијанта Мајами вчера за свој бек-ап плеј го потпиша Гери Пејтон. Сега, Гери по вторпут ќе се обиде да дојде до титулата преку грбот на Шек, а на сите ни е добро познато како заврши првиот обид. Што се смени од тогаш? - Ништо позитивно, Гери е постар и поспор за две години, а шутот за три за него уште е енигма. Сепак, и таков Пејтон веројатно на некое др. место можеше да добие повеќе пари (1мил. за една сезона), што уште повеќе кажува колку ја сака титулата. Мајами изгуби уште пред две-три недели кога Дејмон Џонс им избега за Кливленд, затоа што баш Џонс беше идеалното решение, добро го познаваше системот на тренерот, главните ѕвезди и има одличен шут за три, што кога се удвојуваат Шек и Вејд е казна за противникот. Вака, 37-годишниот Гери ќе го одмара Џејсон Вилијамс, а знаејќи го белото чоколадо, ништо чудно и да се зајадат на некој тренинг или Пејтон на понекоја средба да му го лапне местото. Опција која никако не е добра за Мајами, затоа што Гери не може да ја игра брзата кошарка која ја сака Рон Џереми, нити пак може да одигра добра одбрана на Кид, Паркер, Билапс итд.

5 Comments:

Blogger zare said...

Kako i da pomine ovaa godina za Geri Pejton mislam deka na krajot ke bide redno vreme da se povlece..

Eve eden link za del od kniga koja se vika Neoficijalen vodic za kosarkarski najnevoobicaeni rekordi..

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=2147522

Posebno dobar e delot :za prv igrac vo NBA koj se povredil od premnogu igranje na video igri, nesto za sto ne mi se veruvase deka moze da se sluci..

9/24/2005 12:33:00 pm  
Blogger Karakash said...

Ma on trebase da se povlece uste pred godina-dve, za da vo ocite na site ostane kako onoj Sietl-Pejton.Vaka e samo uste edno starce gladno za titula.
Znam za koja kniga zboris, a znam i za Lajonel Simons, no vidi koj NBA igrac ubil lav so kopje:)

9/24/2005 01:35:00 pm  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
san antonio spurs jerseys
michael kors handbags
canada goose jackets
christian louboutin outlet
michael kors outlet
canada goose jackets
air jordan 4
soccer shoes
pistons jerseys
tory burch outlet

6/09/2018 03:59:00 am  
Blogger Yaro Gabriel said...

www0926
nike shoes
canada goose outlet
ray ban sunglasses
hugo boss
nike shoes
adidas nmd
clarks outlet
longchamp outlet
canadian goose
dsquared2
9/26/2018 03:37:00 am  
Blogger 5689 said...

zzzzz2018.11.5
canada goose outlet
pandora charms
coach outlet

ultra boost 3.0
coach outlet online
ralph lauren
coach outlet online
moncler outlet
christian louboutin outlet

11/05/2018 06:46:00 am  

Post a Comment

<< Home