Friday, August 19, 2005

Е, Капетане, Капетане...
- Не можев да го пропуштам текстов , затоа што секој спомен на Дражен буди многу други спомени поврзани со него и со мојата љубов кон оваа игра. Тој црн 7 јули покрај смрта на кошаркарскиот Моцарт, го памтам и по нешто лошо што ми се случи, но солзите потекоа дури кога татко ми на врата ми кажа дека загинал Дражен…

5 Comments:

Blogger Ико said...

Е колега...овој пост ти се совпадна со уште една лоша работа: Од КФМ информираат дека натурализираниот македонец Кенијон Џонс починал ноќеска од срцев удар во Америка.

29 годишниот кошаркар кој оваа сезона настапуваше во Грција за екипата на Маруси, играше стандардно на осумте натпревари за нашата селекција и беше најдобар стрелец во квалификациите.

Штета!

8/20/2005 03:00:00 am  
Blogger Karakash said...

Кога ќе се деси вакво нешто ми текнува и на Еро, Реџи Луис, Лен Биас, Хенк Гетерс...и ред други кои не добија шанса до крај да го покажат својот талент.
Стварно штета.

8/20/2005 02:51:00 pm  
Anonymous k.g said...

Stvarno steta. Bese istinski umetnik i bese milina da se gleda negovata igra. Dodeka igrase vo ex YU mislam deka imam propusteno samo 3 -4 negovi igri.

8/20/2005 04:15:00 pm  
Anonymous offcharo said...

R I P Drazen, R I P Kenyon

stvarno se potresov

8/22/2005 10:02:00 am  
Blogger Fghkfhk Dfgaert said...

qzz0609
coach outlet
belstaff jackets
pandora outlet
true religion jeans
polo ralph lauren
chrome hearts outlet
coach outlet
swarovski outlet
kevin durant shoes
christian louboutin outlet

6/09/2018 03:53:00 am  

Post a Comment

<< Home