Saturday, July 09, 2005

Каде бе Боби?

Трендот со потпишувањето играчи кои не му се потребни на клубот, кој го започна Кливленд со Лери Хјуз, го продолжи Милвоки со ангажманот на Боби Симонс. Според првичните информации Боби ќе потпиеше на пет години вредни 47 милиони долари. Мене лично апсолутно не ми е јасен овој потег на Бакси, кои после Ред продолжија да се расфрлаат со пари како газда да им е Марк Кјубан, а не скржавецот Херб Кол. Ипак, мене понејасен ми е изборот на Боби, кој овие пари можеше да ги добие и од друг клуб, а можеше и да си остане во Клиперси кои лани конечно му дадоа шанса да покаже што знае. Најважно е тоа што како ми личи, Боби во Бакси би требал да ја има улогата на шести човек, што е чекор назад од ланската стартна “двојка” во Клиперси. Е сеа, ОК, тачно дека Клиперси си се Клиперси, ама и кај нив газдата почна да дава знаци на живот и почна да задржува играчи (Магети, Бренд) па и нивната иднина не изгледа толку лошо (ај и тоа го кажав:). Малку лојалност од Боби не ќе беше на одмет зш да не беа Клипси тој уште ше си ја бараше шансата низ НБА. Каде со тој памет бе Боби!?

4 Comments:

Blogger Shepard said...

Па сеа, Дезмонд и Ред.. уше овој им фали.

7/10/2005 06:58:00 pm  
Anonymous Prague Rocks said...

Zasto be Bobby si e role player,nema mnogu topki da im trosi.E sega 50 milioni za role player malce e smesno,ama moze Bobby ke prodolzi da napreduva:).A i ti so taa tvoja lojalnost.Profesionalen sport,covekot saka da si se osigura.Sega mu bese sansata da naprai dolari,i si ja iskoristi.Lojalnost,my ass:)

7/11/2005 10:36:00 am  
Blogger Shepard said...

Абе Стро озбилно у Њујорк?

7/11/2005 04:08:00 pm  
Blogger Karakash said...

A be u sekoj rumor mora da bide umesan NY i Ajzea. Taka u Ny bi i Voker, Ilgauskas, Marsal, Kari, Harington itd.
A za Bobi, da on ke bide role-player, no zasto da prifatis da bides takvo nesto koga imas sansa da bides 3.opcija i starter za isti pari. Izgleda si znae kolku vredi.

7/11/2005 04:47:00 pm  

Post a Comment

<< Home