Wednesday, July 06, 2005

Хори + Руморс

- Толку од муабетот дека Хори би можел пак да заигра покрај Шек. Биг Шот Боб одлучи да игра на сигурно договорајќи се со управата на шампионот и во следните три години да остане во Сан Антонио. Ах, да освои Мајами титула догодина па да му го видам суратот. - Свесни дека имаат кратер на позицијата центар моите Хоукси ја започнаа потрагата по квалитетна “петка”, а таа потрага ги однесе до Ззззззз Илгаускас. Како втора опција, доколку не го потпишат Ззззз се спомнува потпис-трејд со Чикаго во кој местата ќе си ги сменат Ал Харингтон и Еди Кари. Трета опција е Стро Свифт од Мемфис. Кога сме кај Стро, покрај Атланта за него се заинтересирани и Хјустон, Сиксерси и Њујорк. Некако ми личи дека Кари ќе заврши у Атланта, ќе потпише дебел дог. и пак ќе му проработи проблемот со срцето. Тоа би било баш типично за Хоукси. - Нетси јавно изјавија дека нивна главна цел ова лето е потписот на Шариф и со таа цел уште оваа недела Кид и Џеј-Зи ќе се сретнат со него. Но, иако и самиот би сакал да заигра за Њу Џерси, Риф ја држи вратата отворена и планира да направи муабет и со Спарси, Мајами, Вашингтон и Сакраменто. Кај и да отиде ќе заврши голема работа. - Денвер кој е очаен по добра “двојка” тој проблем сака да го реши со Катино Мобли, а за него Кингси би сакале да го добијат бразилскиот разбијач Нене.