Thursday, July 07, 2005

Big Bucks 4 Redd, Нејт тргнува по нова "патека"

1.Леброн Џејмс не успеа да го намами Мајкл Ред во Кливленд, откако Ол-Стар бекот изјави дека и во следните шест години ќе остане во Милвоки за неверојатна сума која се движи меѓу 90-96 милиони. Мислам, Ред е одличен играч, ама 90 милиони!?!?!?! 2.Ако имаа среќа со Реј, Соникси ја немаа истата во обидот да го задржат тренерот Нејт Мекмилан кој од следната сезона ќе го води Портланд. Се шпекулира дека Блејзерси му понудиле дупло повеќе од Соникси т.е. 8 милиочиња. Инаку, Нејт целата своја 12 год. играчка кариера ја мина во Сиетл, а лани како нивни тренер направи едно од најпријатните изненадувања освојувајќи ја Пацифик дивизијата, иако повеќемина не очекуваа од нив да бидат дел од разигрувањето.

1 Comments:

Blogger Владо Апостолов said...

Много је куме! Много је...

7/08/2005 04:11:00 pm  

Post a Comment

<< Home